Trstenik CS Community
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


trstenikcs.darkbb.com
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Radar

Go down 
5 posters
AuthorMessage
M@ver!ck

M@ver!ck


Male
Number of posts : 183
Age : 34
Mesto : Trstenik
Klan : 037
Registration date : 2008-06-12

Radar Empty
PostSubject: Radar   Radar EmptyThu Jun 12, 2008 3:24 am

Ovaj mali vodic ce vas uvesti u osnove koristenja radara. Siguran sam da 77% CS populacije smatra radar najbeskorisnijom "stvarcicom" u CSu, a da li je toliko beskoristan?! Mozda je to zbog toga sto vecina samo trckaraju po mapi ganjajuci neprijatelje, ne obaziruci se na to gdje su im timske kolege, ili mozda zato sto ga ne razumiju tj. ne znaju se koristiti radarom. Da nebi bilo zabune na radaru mozete vidjeti samo svoje suigrace, predstavljene tackom(°).


Sada neki osnovni pojmovi koje morate znati: Kada vas suigrac koristi radio ili voicecomm on ce na radaru svjetluckati zuto, kada je vas kolega VIP ili osoba sa C4 onda ce on biti oznacen kao crvena tacka, a ako je bacio C4 on(C4) ce na radaru svjetlucati crvenom bojom.



Sto se tice orjentisanja prema svojim suigracima postoje tri vrste predstavljanja na radaru:

1.) Kada su suigraci na istom nivou mape kao i vi, tada su predstavljeni standardnom tackom

2.) Kada su suigraci na visem nivou mape od vas(iznad vas) tada su predstavljeni slovom T

3.) I kada su suigraci na nizem nivou mape od vas(ispod vas) tada su predstavljeni naopacke okrenutim slovom T



Nadam se da sam vam pomogao da shvatite osnove radara i slijedeci put dok budete ganjali neprijatelje po mapi obratite paznju na radaru na mjesta gdje su vasi suborci poginuli mozda se bas jedan od njih tu krije.

Nekoliko komandi za radar:

"cl_radartype 1" - Radar je providan, sto znaci da ga necemo videti jasno na nekim delovima mape, gde je svetlost jaka.
"cl_radartype 0" - Radar nije providan, i videcete sve, bez obizra gde se nalazite.

"hideradar" - Skriva radar, sto znaci da se radar nece videti u igri.
"drawradar" - Vraca radar u igru, i ponovo ga mozemo koristiti.
Back to top Go down
Boki

Boki


Male
Number of posts : 102
Age : 33
Mesto : CSS
Klan : ec0Fix. >
Registration date : 2008-06-12

Radar Empty
PostSubject: Re: Radar   Radar EmptyTue Jul 01, 2008 2:26 pm

i Boki vam preporucuje da u podesavanjiva stavite da radar ne bude translusent nego Solid Wink
Back to top Go down
Nikola

Nikola


Number of posts : 15
Age : 33
Registration date : 2008-06-12

Radar Empty
PostSubject: Re: Radar   Radar EmptySat Jul 05, 2008 6:17 pm

I boki je gay Twisted Evil
Back to top Go down
Boki

Boki


Male
Number of posts : 102
Age : 33
Mesto : CSS
Klan : ec0Fix. >
Registration date : 2008-06-12

Radar Empty
PostSubject: Re: Radar   Radar EmptySat Jul 05, 2008 7:37 pm

shto jes jes...ali formalno recheno sasko se ne bi slozhio jer misli da sam pijanica(hmmm sto i jesam) ali sa druge strane tu je kesar koji misli da sam k1b0rg,ali ne smemo izostaviti dzonija koji ima misljenje o meni da sam mutant zbog naziva bivseg klana, ali moj kum bi mi sad rekao "i ja sam tako isto ne znas da'l te voli pa se ljubis s njenom slikom",ali sa druge strane mishke iliti mafijas iliti bilder bi rekao da je Boki bot i tako ja smorio pola grada trstenika ali jbg moram nije nesto u redu samnom ceo dan pijem lasko pivo i tako to zajebancija uzivancija...i da napomenem veceras pada razbijanje ne znam sto al danas mi alkohol kao mleko ne osecam ga kad pijem LOSHE Smile
Back to top Go down
Supp[L]ement

Supp[L]ement


Male
Number of posts : 68
Age : 33
Registration date : 2008-06-30

Radar Empty
PostSubject: Re: Radar   Radar EmptySun Jul 06, 2008 5:49 am

pa bot kazem ja!Very Happy
Back to top Go down
Fenomen

Fenomen


Male
Number of posts : 17
Age : 38
Mesto : Trstenik
Registration date : 2008-06-12

Radar Empty
PostSubject: Re: Radar   Radar EmptySun Jul 06, 2008 4:13 pm

Boki wrote:
shto jes jes...ali formalno recheno sasko se ne bi slozhio jer misli da sam pijanica(hmmm sto i jesam) ali sa druge strane tu je kesar koji misli da sam k1b0rg,ali ne smemo izostaviti dzonija koji ima misljenje o meni da sam mutant zbog naziva bivseg klana, ali moj kum bi mi sad rekao "i ja sam tako isto ne znas da'l te voli pa se ljubis s njenom slikom",ali sa druge strane mishke iliti mafijas iliti bilder bi rekao da je Boki bot i tako ja smorio pola grada trstenika ali jbg moram nije nesto u redu samnom ceo dan pijem lasko pivo i tako to zajebancija uzivancija...i da napomenem veceras pada razbijanje ne znam sto al danas mi alkohol kao mleko ne osecam ga kad pijem LOSHE Smile


Priznaj da si bio pijan kad si ovo pisao... Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Radar Empty
PostSubject: Re: Radar   Radar Empty

Back to top Go down
 
Radar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Trstenik CS Community :: CS World :: Tutorijali-
Jump to: